Znów łódzka Policja.

Łódzka policja wysoko w rankingu

 mas 04-08-2005 , ostatnia aktualizacja 04-08-2005 19:27

Po siedmiu miesiącach tego roku łódzka policja nadal wysoko w rankingach. Wśród miast powyżej 100 tys. ludności jesteśmy na trzecim miejscu

Komenda Główna Policji oceniała 17 największych miastach Polski. Łódź – mimo ogromnych kłopotów kadrowych – utrzymała trzecie miejsce, na które wskoczyła wiosną tego roku. Dane dotyczą siedmiu miesięcy. Lepsza jest tylko policja z Gorzowa i Wrocławia.

Co ważne w Łodzi spadła o 7 proc. dynamika przestępstw. Wzrosła za to skuteczność ich wykrywania i to w kategoriach, które do niedawna były piętą achillesową łódzkiej policji. Najlepszym przykładem na poprawę wyników jest kradzież samochodów. Jeszcze rok temu policjanci odnajdywali co 25. auto skradzione w Łodzi. Po utworzeniu wydziału przestępczości samochodowej w Komendzie Miejskiej Policji i ściągnięciu do niego fachowców z komisariatów poprawa jest ogromna. Samochodów skradziono w 2005 roku o blisko 300 mniej niż przed rokiem. Więcej aut też się odnajduje. Co ciekawe, liczba kradzieży spadła, choć z Unii łodzianie przywieźli ponad 60 tys. samochodów!

Trzecie miejsce w kraju nie będzie łatwo obronić. Główny kłopot to policyjne wakaty, o których pisaliśmy we wczorajszym wydaniu "Gazety". Obecnie w komendzie miejskiej brakuje ponad 140 policjantów, by mogła normalnie funkcjonować.