Koniec NIGHTWISH…

Nightwish bez wokalistki

Muzycy Nightwish postanowili rozstać się z wokalistką Tarją Turunen.
Nightwish
Lider zespołu, klawiszowiec Tuomas Holopainen, wydał list otwarty skierowany do Tarji Turunen. Czytamy w nim między innymi:

"Droga Tarjo. Nadszedł już czas wyboru odnośnie tego, czy zakończy się kariera Nightwish, czy też wciąż będziemy istnieć. Pracowaliśmy ciężko przez dziewięć lat i za wcześnie jeszcze by się poddawać. Nightwish to styl życia, coś co warte jest absolutnego poświęcenia i jeszcze nie chcemy tego zakończyć".

"Równie ważne jest to, że nie potrafimy kontynuować działalności z tobą i Marcelo. Przez ostatni rok wydarzyło się coś smutnego, coś nad czym zastanawiałem się każdego dnia, każdego poranka i każdej nocy. Twoja postawa i zachowanie nie mają już nic wspólnego z Nightwish. Pojawiły się u ciebie pewne cechy charakteru, których nigdy bym się nie spodziewał po starych przyjaciołach. Ludzie, którzy nie rozmawiają ze sobą przez rok, nie należą już do tej samej grupy".

Dalej Tuomas narzeka, że Tarja za mocno skupiła się na biznesowej stronie działalności, a zapomniała o emocjach, oraz dodaje:

"Wydaje ci się, że poświeciłaś siebie i swoją karierę dla Nightwish, a powinnaś raczej zastanowić się jak wiele dzięki temu zyskałaś".

"Po prostu nie potrafię już pisać dla ciebie kolejnych piosenek" – tłumaczy klawiszowiec.

Szczegóły rozstania mają być szczegółowo wytłumaczone w książce o zespole, która na rynek trafi w maju 2006.