Co te mohery jeszcze wymyślą ???

Minister zdelegalizował modę militarną
IAR 00:40

Wkrótce wprowadzony zostanie zakaz noszenia mundurów i elementów umundurowania wojskowego przez cywilów. Rozporządzenie ministra obrony w tej kwestii dotarło do jednostek wojskowych – dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio.

Zakaz obejmuje noszenie przez cywilów wojskowych butów i pasów, także hełmów, jak również drobnych detali oraz emblematów formacji wojskowych. Nie wiadomo tylko kto ma pilnować przestrzegania tego zakazu. Na pewno nie będzie to łatwe, bo wojskowa odzież jest lubiana nie tylko przez młodzież, także przez dorosłych i dzieci. Spodnie moro i to w wersji pustynnej, kurtkę pancerniaka, glany o wojskowym fasonie można przecież kupić na każdym bazarze. Nawet działające najzupełniej legalnie sklepy z militarną modą oferują niemal wszystko co w wojsku dostępne.

Wiadomo, że myśliwi i wędkarze ubierają się na zielono i wiadomo, że korzystają z elementów wojskowego umundurowania lub takich, które je do złudzenia przypominają. Jak zatem odróżnić co wojskowe a co cywilne? Najłatwiej podobno – po odgłosie darcia. Jednak dopóki ciuch będzie cały, nie będzie wiadomo czy jest legalny. (ck)