7 dni…

Ano tak sobie juz liczę.

Liczę, pakuję się, porządkuję swoje sprawy.

Opróżniałem przedwczoraj szufladę, do której bardzo ale to bardzo nie zaglądałem. Okazało się, że mam tam takie rzeczy, których szukałem, szukałem i już myślałem, ze przepadły.

Dzisiaj jadę do siedziby swojej kablówki. Muszę zasięgnąć informacji na temat tego jak będzie można podpisać umowy na dostarczanie internetu i na telefon. W końcu trzeba coś zacząć robić.

Od 1 września będę bezrobotny, więc warto by było się zarejestrować w pośredniaku, żeby chociażby do czasu rozpoczęcia działalności mieć prawo do ubezpieczenia zdrowotnego. W razie jakby co. Przeraża mnie sam fakt udania sie do pośredniaka, bo skoro elektronicznie nie mogę sie z nimi skontaktować od dwóch tygodni, to mówi mi to, że w realu nie będzie lepiej.

Dwa tygodnie temu wysłałem do PUP nr 1 w Łodzi maila z zapytaniem o to jakie są możliwości uzyskania dofinansowania na otwarcie działalności gospodarczej. Niestety nic. Tydzień temu skorzystałem z Formularza na stronie.

Niestety do dzisiaj nie wiem czy są szansę na otrzymanie takiego dofinansowania, ani jakie są warunki. Widać, ze było coś takiego tylko teraz dokumenty są przekreślone. Nie wiem co to oznacza. Nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat. Może jestem nierozgarnięty i się do tego nie nadaję, ale naprawdę tego nie rozumiem.

Chociaż PUP nr 2 w Łodzi jakoś bez problemu może wywiesić jasno i czytelnie info na ten temat i przynajmniej człowiek wie na czym stoi.

Tak czy inaczej na dofinansowanie chyba nie ma szans.

Zastanawiam się też nad wyborem hostingu. Wiąże się to też z decyzją, czy jeśli chodzi o stronę WWW, to skorzystać z gotowych szablonów (przynajmniej na start) czy jednak zainwestować i zlecić zaprojektowanie strony z CMS. Niestety sam nie jestem w stanie sobie tego zrobić, bo o ile bariera techniczna jest do przeskoczenia, bo przecież nauczyć sie tego można, o tyle jeśli chodzi o aspekt plastyczno artystyczny – to jest to dla mnie nie do przeskoczenia.

Z innej beczki – wczoraj na iBood.pl zakupiliśmy sobie odkurzacz Dirt Devil Infinity VS8 Turbo Multicyclone. Odkurzacz wygląda bajernie. Czekamy teraz na przesyłkę, a stary odkurzacz zacznie zarabiać pieniądze razem ze mną:-) To na razie taki mały skrawek tajemnicy na temat profilu działalności. Na razie wiecie, ze będzie mi potrzebny do tego odkurzacz.

dodajdo