Łódzkie koszulki czyli patriotyzm lokalny…

Cytat z GAZETY:

Otworzyliśmy T-shirtowy sezon. Na poziomie "0" Galerii Łódzkiej postawiliśmy stoisko, na którym można kupić najłodziejsze koszulki świata!

Łódzkie koszulki.

Mamy nadzieję, że staną się one znakiem rozpoznawczym łodzian w czasie wyjazdów na długi weekend. Dzięki nim bez trudu odnajdziemy się na sopockim Monciaku, zakopiańskich Krupówkach czy krakowskim rynku. Koszulki zaprojektowali nasi czytelnicy, a "Gazeta Wyborcza" sfinansowała ich produkcję. Dochód z ich sprzedaży zasili konto fundacji Happy Kids, która otwiera rodzinne domy dziecka. – Bardzo się cieszymy z tej akcji – mówi Marek Kuszewski, wiceprezes fundacji. – Zbieramy fundusze na kolejny rodzinny dom dziecka, więc każda kwota jest dla nas bardzo ważna.

W porównaniu z innymi miastami w Łodzi rodzinnych domów dziecka jest bardzo mało. – Staramy się nadrobić zaległości. W takich domach jak nasze panuje dobra, prawdziwie rodzinna atmosfera. Naszymi podopiecznymi są dzieci wcześniej zaniedbywane, opuszczone. Pragniemy dać im szansę na pogodne dorastanie – dodaje Kuszewski.

Koszulki cieszą się dużym powodzeniem. Kupują je także łodzianie mieszkający w innych miastach. – Skusiłem się, choć mieszkamy w Warszawie – mówi Paweł Marciniak. – Jestem rodowitym łodzianinem, będę paradować w tej koszulce po mojej szkole.

Zapraszamy do Galerii Łódzkiej, na poziom "0" – codziennie do końca kwietnia. T-shirtowy sezon rozpoczęty! Koszulka kosztuje 19 zł.